HAKKIMDAAvukat Halil İbrahim Turan
 
1975 Ceyhan doğumluyum.1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum.1999 yılından 2005 yılına kadar serbest avukat olarak çalıştıktan sonra 2005 ila 2008 yılları arasında Trabzon Vergi Dairesi Başkanlığı Hukuk Bürosunda vergi davaları üzerine Vergi Avukatı olarak çalıştım. 2008 yılında bu görevimden ayrılarak yeniden serbest avukat olarak çalışmaya başladım.
 
Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Bölümünde başladığım yüksek Lisansımı “Vergi Hukukunda İspat ve Delil” konulu tezim ile tamamladım. Vergi Hukuku, İdare Hukuku ve Mali hukuk üzerine makaleler de yazmaktayım.
 
Okan Üniversitesi Muhasebe ve Denetim uygulamaları alanında 2. master yapmaktayım. 
 
Gerek Vergi Mahkemelerinde görülen davalara ve gerekse de tarhiyat öncesi ve tarhiyat sonrası uzlaşmalara girmekteyim. Ayrıca vergi inceleme raporları ile diğer vergi dairesi işlemlerinin hukuka uygunluk yönünden incelenmesi ve doğurabileceği hukuksal sonuçlar yönünde görüş bildiriminde bulunmaktayım. 
 
Bunun yanı sıra sahte fatura ve vergi kaçakçılığı ile ilgili olarak Ceza mahkemelerinde açılan davalara da bakmaktayım.
İş Hukuku, Vergi Hukuku ve Aktüerya Hukuku alanında bilirkişilik yapmaktayım.
 
Vergi davalarında hem tecrübe hem de bilgi birikimi sahibi olarak uzmanım. Bunun yanı sıra idari davalar ve petrol piyasasından kaynaklı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun vermiş olduğu idari para cezalarına ilişkin Danıştay’da görülen davalar ile doktor ve hastane personelinin yapmış oldukları hatalı işlemlerden kaynaklı tazminat davalarında da bilgi ve tecrübe sahibiyim. 
 
Tüm Türkiye çapında bu konularda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyim. Ayrıca şirket avukatlığı da yapmaktayım.
 
Göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı şimdiden teşekkür ederim. Saygı ve sevgiyle… 

geri